Лоренцо Музети отстрани олимпийския шампион Александър Зверев

За италианеца предстои двубой с Новак Джокович или Стефанос Циципас

Лоренцо Музети
18:10, 01.08.2024

Италианецът Лоренцо Музети се наложи над защитаващия титлата си от Токио Александър Зверев (Германия) със 7:5, 7:5 на четвъртфиналите на олимпийския турнир по тенис. Мачът продължи 2 часа и 5 минути.

Музети започна много силно, като още в първия гейм направи пробив, който след това затвърди. Зверев успя да върне пробива в десетия гейм, като се възползва от третата си топка за взимане на сервиса на Музети. Италианецът обаче веднага проби отново сервиса на германеца, а след това затвори първата част при свое подаване.

Вторият сет вървеше без изненади до 5:5, когато Лоренцо Музети се възползва от първата си възможност за пробив и поведе. След това италианецът остави на нула по-опитният си съперник при своето подаване и затвори мача при 7:5.

Музети направи 22 печеливши удара срещу 14 за Зверев, който направи и повече непредизвикани грешки - 29 срещу 18.

На полуфинал Музети чака победителя от мача между Новак Джокович и Стефанос Циципас.

Залите „Левски София“ и „Христо Ботев“ - домакини на световното първенство по волейбол за мъже под 17 г.