Снимка:
18:16, 18.07.2018
Чете се за: 01:13 мин.
Лига Европа

Лудогорец се класира за втория кръг на квалификациите в Шампионска лига, след като надви северноирландския първенец Крусейдърс и във втория мач. Разградчани спечелиха с 2:0 като гости и се класират напред с общ резултат 9:0. Следващият съперник на състава на Пауло Аутуори ще бъде унгарският Види, както отскоро се нарича Видеотон.

Българският шампион игра в тренировъчно темпо и отново беше с няколко класи над шампиона на Северна Ирландия.

"Орлите" контролираха мача и откриха резултата в 11-ата минута, когато Родни Браун пресече висока топка в наказателното поле на Крусейдърс, но вместо да я изчисти, той прехвърли собствения си вратар с красив удар. Това беше и вторият автогол на северноирландския защитник в мачовете с българския шампион.

Моментално след гола се появи възможност за втори във вратата на домакините, но Джоди Лукоки удари греда. Георги Терзиев пък пропусна да се разпише с глава в 28-ата минута и с това се изчерпаха положенията за първото полувреме.

В началото на второто Марселиньо и Лукоки пропуснаха да вкарат, а Крусейдърс можеше да изравни в 56-ата минута. Джордан Форсит стреля с глава и спечели ъглов удар, след чието изпълнение удари и греда.

В 65-ата минута Якуб Шверчок реши изхода от мача с красив удар от границата на наказателното поле, а пет по-късно Антон Недялков направи своя дебют за разградчани като смяна на Натанаел Пимента.

Това беше и последният по-интересен момент в мача, който завърши при 2:0 в полза на Лудогорец.

Крусейдърс - Лудогорец 0:2
0:1 Родни Браун (11-автогол)
0:2 Якуб Шверчок (65)

Крусейдърс: Шон О'Нийл, Били Бърнс, Хауърд Бевърленд, Филип Лаури (67-Диклан Кадъл), Майкъл Карвил, Джордан Форсит, Джордан Оуенс (32-Дейвид Къшли), Кайл Оуенс, Матю Сноди, Родни Браун и Рос Кларк (81-Джейми Глакин)
Треньор: Стивън Бакстър

Лудогорец: Хорхе Броун, Сисиньо (61-Цветомир Панов), Георги Терзиев, Натанаел Пимента (70-Антон Недялков), Лукас Саша, Светослав Дяков, Козмин Моци, Жоао Пауло, Якуб Шверчок (79-Димо Бакалов), Марселиньо и Джоди Лукоки
Треньор: Пауло Аутуори

Жълти картони: Дейвид Къшли (Крусейдърс); Георги Терзиев, Джоди Лукоки (Лудогорец)

Съдия: Роомер Тарайев (Естония)

Още Лига Европа

Късни голове донесоха равенство за Виктория Пилзен в гостуването на Айнтрахт Франкфурт
08:08, 26.09.2024
Захари Сираков след поражението от Славия (Прага): Инкасирахме една тежка загуба
07:22, 26.09.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Славия (Прага) подчини Лудогорец на "Хювефарма Арена" в откриващия кръг на Лига Европа
00:00, 26.09.2024
Чете се за: 03:37 мин.
Кирил Десподов се появи от пейката при загубата на ПАОК от Галатасарай в Лига Европа
23:57, 25.09.2024
Чете се за: 03:27 мин.