Снимка:
18:16, 21.09.2018
Чете се за: 02:11 мин.
Лига Европа

Лудогорец стартира участието си в турнира Лига Европа с домакинско поражение от германския Байер (Леверкузен) с 2:3.

Разградчани стартираха мача по най-добрия възможен начин и след половин час игра водеха с 2:0 с головете на Кешеру и Марселиньо. По-свежият и издръжлив отбор на гостите обаче направи обрат и стигна до победа с 2:3. Два гола вкара 19-годишният Кай Хаверц.

Единственият отбор до днес, който беше вкарвал три гола на Лудоголец на неговия стадион, беше Милан, който през пролетта на тази година победи с 3:0 в елиминациите на същия турнир.

Двата отбора се вкопчиха здраво от първата минута на мача, а почти веднага след началото Кай Хаверц стреля, но неточно. В 8-ата минута резултатът беше открит от Клаудиу Кешеру, който вкара с левия крак от свободен удар. Нарушението беше спечелено от Сисиньо, който нахлу по фланга, влезе навътре към центъра и беше фаулиран от Вендел. Топката влезе много близо до гредата и беше неудолна за вратаря Храдецки.

В 16-ата минута Лудоголец създаде нова добра атака чрез Натанаел и Вандерсон, при която полузащитникът извади добре топката от аутлинията, но Коор внимаваше и изчисти. В следващите минути напрежението се пренесе пред вратата на Ренан. В 23-ата минута дори крилото Лукоки се намеси по безкомпромисен начин. Хаверц замахваше от границата на наказателното поле и може би щеше да отбележи, ако не се беше втурнал Лукоки.

Само след още 4 минути късметът пак беше на страната на българските шампиони. Вендел извади топката на дъгата, където Бранд остана сам. Той прати топката в наказателното поле, но трима негови съотборници пред празната врата не реагираха.

В 31-ата минута обаче Лудогорец поведе с 2:0 с много красива, ефективна и технична атака. Бендер загуби топката лековато от Кешерю, който подаде на Вандерсон. Вандерсон се стрелна напред, преодоля Вайзер и върна на Марселиньо, който от 7-8 метра на празна врата не сбърка- 2:0.

В 38-ата минута германците върнаха едно попадение и заради лошото изчистване на българския отбор. Бразилецът Вендел намери Бранд пред границата на пеналта, чийто удар блокиран. Отскочилата топка отиде при намиращия се доста по-встрани Хаверц, който тръгна леко навътре и със силния си ляв крак намери пролука в отбраната. Изстрелът му по тревата беше твърде силен, а и Ренан видя твърде късно топката.

Началото на второто полувреме беше за гостите, които тръгнаха активна да търсят втори гол. В 51-ата минута Юлиан Бранд от трудна позиция намери начин да подаде покрай двама играчи на Лудогорец за Хаверц. 19-годишният нападател стреля до шпагата на Моци, но Ренан внимаваше и първо изби топката високо, след което притича и я улови. В 59-ата минута Доминик Коор се размина с гол, а след него и резервата Фоланд пропусна. Но в 63-ата минута Исаак Телин вече нямаше как да пропусне от 3 метра. Той се разписа след избита топка от Ренан, който с една ръка спаси удара от ляво на влезлия на скорост Юлиан Бранд.

Гостите стигнаха до пълен обрат само след още 6 минути с второто попадение на Кай Хаверц. Грешка на Марселиньо в средата на терена остави огромно пространство между централната линия и наказателното поле.

Германците преодоляха тази част много бързо, а Хаверц на дъгата показа чудесен контрол. Той си премести топката на десния крак и с мощен изстрел я прати в горния ляв ъгъл на Ренан.

В 75-ата минута Антон Недялков нацели гредата след центриране на Вандерсон от корнер. И самата атака, довела до корнера, беше много добра. Кешеру подаде на Вандерсон, който му върна, а румънецът буквално от аутлинията опита да прокара топката под Храдецки. До края разградчани се опитаха да изравнят резултата, но не успяха да осъществят нещо по-сериозно пред вратата на Храдецки.

Още Лига Европа

Късни голове донесоха равенство за Виктория Пилзен в гостуването на Айнтрахт Франкфурт
08:08, 26.09.2024
Захари Сираков след поражението от Славия (Прага): Инкасирахме една тежка загуба
07:22, 26.09.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Славия (Прага) подчини Лудогорец на "Хювефарма Арена" в откриващия кръг на Лига Европа
00:00, 26.09.2024
Чете се за: 03:37 мин.
Кирил Десподов се появи от пейката при загубата на ПАОК от Галатасарай в Лига Европа
23:57, 25.09.2024
Чете се за: 03:27 мин.