Лудогорец с победа в последната си контрола в Австрия

Лудогорец
Снимка: ПФК Лудогорец
19:04, 27.06.2021
Чете се за: 01:05 мин.

Отборът на Лудогорец постигна класическа победа с 3:0 над ЛАСК Линц в последната си контрола на австрийска земя. Шампионите на България приключват своя подготвителен лагер и в понеделник, 28 юни, се прибират у дома.

През първото полувреме се разписаха Кирил Десподов (20‘) и Пиерос Сотириу (37‘). Любопитното е, че и двата голови паса бяха отдадени от един играч – Каули Оливейра. След почивката крайното 3:0 оформи Клаудиу Кешеру в 80-ата минута.

Това бе четвърта проверка за „орлите“ от началото на подготовката. Преди това тимът записа победа над Хаймщетен (2:0), равенство с ЧФР Клуж (1:1) и загуба от Ференцварош (1:3).

Лудогорец се подготвя за първия си мач от квалификациите на Шампионската лига. „Орлите“ срещат Шахтьор Солигорск на 7 юли от 20.00 часа в Разград. Реваншът ще е на стадион "Чукарички" в сръбската столица Белград.