Лудогорец спечели дербито с Локомотив Пловдив и еднолично оглави Първа лига

22:57, 15.07.2022
Снимка: ПФК Лудогорец

Отборът на Лудогорец постигна победа с 2:0 при домакинството си на Локомотив Пловдив в дербито от втория кръг на Първа лига.

„Орлите“ откриха резултата в 50-ата минута, когато Бернард Текпетей получи топката около дъгата на наказателното поле на „смърфовете“ и стреля силно по земя по диагонал, а топката се отби в десния страничен стълб на вратата, и влетя в обратния ляв ъгъл на мрежата зад стража Илко Пиргов.

Лудогорец удвои преднината си в 87-ата минута, когато двойно подаване между резервите Каули Оливейра и Пиерос Сотириу изведе бразилецът на стрелкова позиция в пеналтерията на Локомотив Пловдив, а Каули с фалцов удар прати топката в далечния долен ляв ъгъл на врата.

В класирането съставът на Анте Шимунджа е лидер с актив от 6 точки, на 3 пункта пред втория ЦСКА, който в събота, 16 юли, от 18.30 часа гостува на Локомотив София.