Манчестър Сити с неочаквано равенство срещу Челси

Двата отбора завършиха 1:1

Манчестър Сити
Снимка: Facebook: Manchester City
21:51, 17.02.2024

Отборът на Манчестър Сити пропусна идеална възможност да се приближи към върха на Висшата лига, като стигна само до равенство с Челси - 1:1 в домакинството си. Така тимът на Пеп Гуардиола остана на трето място, макар и да има мач по-малко, но дори и при победа над Брентфорд в отложената среща във вторник отново ще остане зад лидера Ливърпул.

Голмайсторът на "гражданите" Ерлинг Холанд даде начало на серията си от пропуски в 12-ата минута, когато стреля с глава покрай гредата. Малко по-късно Едерсон спаси шут на Никълъс Джаксън от Челси. В 42-рата минута Рахийм Стърлинг вкара за Челси на бившия си отбор. Той получи топката при бърза контраатака, финтира Кайл Уокър и стреля покрай вратаря Едерсон - 0:1.

През втората част Манчестър Сити осъществи страхотен натиск в търсене на пълен обрат. Холанд направи още два фрапиращи пропуска, а Стърлинг също пропусна да реши всичко за Челси при удобно ситуация.

В 83-ата минута Родри успа да спаси точката за Сити, след като с плътен удар и рикошет направи вратаря Джордже Петрович безпомощен. Манчестър Сити имаше нужда от 27 ударна към вратата на гостите, преди да изравни резултата.

Зеленски отправи предупреждение и поиска повече помощ на конференцията по сигурност в Мюнхен