Манчестър Юнайтед победи големия си съперник Ливърпул и спечели първи три точки през сезона

манчестър юнайтед победи големия съперник ливърпул спечели първи три точки сезона
23:54, 22.08.2022
Чете се за: 02:15 мин.

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна победа с 2:1 при домакинството си на Ливърпул в голямото дерби от третия кръг на английската Висша лига.

„Червените дяволи“ откриха резултата на „Олд Трафорд“ в 16-ата минута. Двойно подаване между Кристиан Ериксен и Тирел Маласия завърши с извеждащо подаване към нидерландския футболист в наказателното поле на „мърсисайдци“. Маласия върна топката към точката за изпълнение на дузпа, където Джейдън Санчо овладя, финтира Джеймс Милнър, който падна на тревата и с хладнокръвен изстрел се разписа в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Алисон.

Съставът на Ерик тен Хаг двои преднината си в 53-ата минута, когато Антони Марсиал отне топката от Джордън Хендерсън в центъра на терена и изведе Маркъс Рашфорд зад гърба на Джо Гомес. Националът на Англия напредна в пеналтерията на гостите и с фалцов прати топката в близкия долен десен ъгъл на стража Алисон.

Ливърпул намали изоставането си в 81-ата минута. След центриране от ъглов удар Харви Елиът върна топката с глава в наказателното поле на Манчестър Юнайтед, където Фабио Карвальо овладя и стреля, Давид Де Хеа изби, но при добавката Мохамед Салах се разписа в долния ляв ъгъл на вратата.

В класирането Манчестър Юнайтед събра актив от 3 точки и се изкачи до 14-ата позиция, докато Ливърпул е 16-и 2 пункта от три изиграни срещи.