Марица Пловдив надигра ДКС Варна за трета поредна шампионатна победа

Марица е лидер в първенството след първите три кръга с пълен актив от 9 точки

ЖВК Марица Пловдив
Снимка: Марица Пловдив
20:06, 03.11.2023
Чете се за: 02:17 мин.

Волейболният шампион на България Марица Пловдив записа трета победа от три двубоя в Национална волейболна лига при жените. Маричанки победиха ДКС Варна Варна с 3:0 (25:10, 25:19, 25:16) гейма. Двубоят се игра в зала "Сила".

Мачът започна ударно за Марица и след серия от цели 14 поредни сервиса на Борислав Съйкова шампионките поведоха с 14:0, нещо което рядко се среща в двубоя. Маричанки спечелиха гейма с 25:10 след като Виктория Коева прехвърли топка в полето на варненки и те я сгрешиха.

За разлика от първия вторият гейм започна доста по-равностойно и Марица се откъсна само на три точки при 9:6, стигна се до 17:13, а втората част завърши след блокада на Боряна Ангелова – 25:19 за момичетата на Борислав Крачанов.

В третата част Жълто-сините поведоха с 10:5, стигна се до 16:8, а след пловдивчанки затвориха мача с 25:16 след успешна атака на Боряна Ангелова през центъра.

Мачът беше последен за шампионките преди първия сблъсък от груповата фаза на Шампионската лига срещу италианския Савино Дел Бене (Скандичи).

Марица е лидер в първенството след първите три кръга с пълен актив от 9 точки, а ДКС Варна е на последното място без спечелена точка.

На 8 ноември (сряда), от 21:00 часа маричанки гостуват в първия си мач от групите на Шампионска лига на италианския Савино Дел Бене (Скандичи). Двубоят ще се играе в зала Палазо Вани във Флоренция.

Следващият мач в първенството е на 12 ноември (неделя), от 18:00 часа – домакинство на ЦСКА в зала "Сила".

Заради изборни туристи: Опасения за вота в с. Голямо Белово