Марица Пловдив отново не се затрудни с ДКС Варна и се класира за полуфиналите в женското волейболно първенство

15:36, 23.03.2024
Чете се за: 01:35 мин.
марица пловдив отново затрудни дкс варна класира полуфиналите женското волейболно първенство

Шампионът Марица Пловдив стана първият отбор, който се класира за полуфиналите в женското волейболно първенство на България, след като елиминира ДКС Варна.

Пловдивчанки, които спечелиха и първия двубой срещи варненки вчера, съумяха да ги победят и като гост с 3:0 (25:15, 25:16, 25:10) гейма в зала "Младост 1" в морската ни столица.

Момичетата на Борислав Крачанов имаха пълен контрол върху мача във Варна, като повеждаха убедително още в началото на трите части по пътя към крайния успех и 16-ата поредна победа в родния шампионат през този сезон.

По този начин съставът на Марица Пловдив затвори четвъртфиналната серия с 2-0 успеха и в следващата фаза очаква победителя от сблъсъка между тимовете на Славия и Дея спорт.

Припомняме ви, че "белите" спечелиха първия мач като домакин вчера с 3:0 гейма, а реваншът предстои да се изиграе в неделя (24 март) от 15:55 часа в зала "Младост" в Бургас! Срещата ще бъде излъчена НА ЖИВО по БНТ 3 и на bntsport.bg!

Останалите двама полуфиналисти ще бъдат излъчени от сблъсъците ЦСКА - Хектор, в който "червените" спечелиха първия двубой и Левски-Марица, където столичанки взеха предимство в серията.