Марсилия се докопа до финала след драма в Австрия (видео)

марсилия докопа финала драма австрия видео
17:08, 04.05.2018
Чете се за: 01:53 мин.
Лига Европа

Олимпик (Марсилия) се класира за финала в турнира Лига Европа. Френският гранд елиминира Залцбург след голяма драма на "Ред Бул Арена".

В първия мач ОМ спечели с 2:0, а австрийците заличиха пасива, като на свой ред отбелязаха два безответни гола в реванша и вкараха сблъсъка в продължения. Така се стигна до 116-ата минута, когато Роландо реализира безценно попадение, класирало марсилци на финала.

В спор за трофея Олимпик (Марсилия) ще играе срещу Атлетико (Мадрид), който отстрани Арсенал. Мачът е на 16 май в Лион.

-----

Началото на мача се забави с няколко минути заради затруднена видимост, след като феновете на гостите запалиха факли.

Първа възможност се откри пред Марсилия, но Адил Рами не уцели вратата след пас на Пайет.

Домакините отговориха с удар на Мунас Дабур, който обаче не затрудни стража Йоан Пеле. Минута по-късно Гюлбрандсен падна в наказателното поле, но съдията Сергей Карасьов подмина ситуацията.

В 17-ата минута Морган Сансон опита шут от движение, но не беше точен.

20-ина минути по-късно Валон Бериша центрира от фаул в наказателното поле, но Луис Густаво изби топката с глава.

След почивката гостите продължиха да бъдат по-активни, като Лукас Окампос отправи неточен удар, а след това и Валер Жермен не намери очертанията на вратата.

Домакините поведоха в 53-ата минута с гол на Амаду Хайдара. Той премина през няколко защитници на Марсилия и отбеляза хладнокръвно за 1:0.

Пет минути по-късно Пеле спаси тима си от втори гол, избивайки силен шут на Рамальо от далечно разстояние.

Последва пропуск на Дабур, а в 65-ата минута Залцбург напълно заличи пасива си от първата среща. При центриране в наказателното поле бранителите на френския гранд не успяха да изчистят топката, това позволи на Шлагер да стреля, а топката рикошира в Буна Сар и влетя във вратата за 2:0. Попадението обаче е доста спорно, тъй като при подаването в наказателното поле имаше двама играчи на "биковете" в положение на засада.

В 69-ата минута Чалета-Цар с глава не намери целта, а малко след това и Хуан пропусна, след като Пеле отрази удара му.

Четири минути по-късно Марсилия бе близо до гола, като след удар с глава на Окампос топката кацна на напречната греда.

В 86-ата минута гостите поискаха дузпа за игра с ръка на Чалета-Цар, но реферът не уважи претенциите на марсилци. В самия край на редовното време пък Н'Жие не намери целта с глава.

Така се стигна до продължения, като в 99-ата минута Пеле спаси тима си от сигурен гол, избивайки удар с глава на Чалета-Цар от близко разстояние. Две минути по-късно Бериша стреля неточно, а същото стори и Дабур.

В 116-ата минута пък в герой за марсилци се превърна Роландо. Защитникът хвърли в екстаз привържениците на френския гранд, разписвайки се след центриране от корнер. Попадението обаче също бе белязано от съдийска грешка, тъй като всъщност ъглов удар нямаше, защото топката напусна очертанията на терена от Лукас Окампос.

Залцбург завърши двубоя с 10 души, след като авторът на първия гол Хайдара получи втори жълт и респективно червен картон.

ФК Залцбург - Олимпик (Марсилия) 2:1 след прод. (2:3 общ резултат)
1:0 Амаду Хайдара (53)
2:0 Буна Сар (65-автогол)
2:1 Роландо (116)

Още Лига Европа

Шаби Алонсо: Имаме голяма мотивация за Лига Европа, ще бъде интересно срещу Рома
Чете се за: 01:32 мин.
Джан Пиеро Гасперини: Вложихме всичко в тези два мача с Ливърпул и сега сме много щастливи
10:05, 19.04.2024
Чете се за: 02:37 мин.
Юрген Клоп: Чувствата са смесени, Аталанта заслужаваше да продължи напред
09:42, 19.04.2024
Чете се за: 02:22 мин.