Мартин Чой започна уикенда с победа на Европейския шампионат по мотоциклетизъм в Плевен

мартин чой започна уикенда победа европейския шампионат мотоциклетизъм плевен
20:27, 03.09.2022
Чете се за: 02:27 мин.

Категорична победа в клас SuperBike1000cc. записа Мартин Чой (ЕКО БМВ МС 77 Рейсинг тийм) в деветия кръг на BMU European championship 2022 , който е част и от календара на Републиканския ни пистов шампионат. На летищен комплекс Долна Митрополия, Плевен най-добрия ни мотоциклетен състезател не даде шанс на конкурентите в съботното състезание и триумфира като лидер след изминаването на 12-те обиколки.

Въпреки че надпреварата беше рестартирана веднъж, Чой без проблеми видя карирания флаг оставяйки след себе си на 14.1 секунди втория Димитър Митов (България, БМВ) и аванс от 14.9 секунди пред другия ни сънародник Милен Георгиев (Ямаха) наредил се на третата позиция. Словенецът Давид Божич, който е след Чой в генералното класиране за шампионата финишира на 5-то в днешната надпревара край Плевен.

„Стана много интересно състезание. Радвам се, че победих и съм лидер в подреждането на BMU Европейския и Републиканския ни шампионат. Това беше и поставената цел за днес, а и за утре. Хубаво е, че не валя и пистата беше суха, надявам се и в неделния ден условията да бъдат перфектни. Благодаря на публиката за подкрепата и дано утре да има повече зрители в местата за фенове около пистата. Ще очаквам на шатрата на ЕКО всеки, който иска снимка или автограф от мен в часовете до състезанието“, сподели минути след днешната победа Мартин Чой.

Неделният старт в клас SuperBike1000 кубически сантиметра ще започне в 14:30 часа , а входа за публика на летищен комплекс Долна Митрополия, Плевен е свободен.

ММС изрази несъгласие стадионите „Септември“ и „Юнак“ да преминат в активите на Столична община
18:41, 25.04.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Христо Стоичков: Много приятели са минали през Етър, носталгията е голяма
18:37, 25.04.2024
Чете се за: 01:57 мин.
Българските футболни национали до 16 г. победиха Армения във втория мач от турнира на УЕФА
17:39, 25.04.2024
Светлана Каменова донесе нов финал за България от европейското първенство по бокс
17:32, 25.04.2024
Александър Томаш: Етър е първата ми любов
17:16, 25.04.2024
Златислава Чуканова ще се боксира за злато на европейското първенство, Севда Асенова стигна до бронз
16:55, 25.04.2024
Чете се за: 01:17 мин.
Валентин Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа
16:44, 25.04.2024