италианка класира първия полуфинал шлема
от БНТ , Източник: БГНЕС
18:13, 31.05.2022 (обновена)
Чете се за: 02:40 мин.

Мартина Тревизан се класира за първи път в кариерата си на полуфинал в турнирите от "Големия шлем", след като елиминира Лейла Фернандес с 6-2, 6-7(3), 6-3 на "Ролан Гарос".

Италианката доминираше в първия сет, който взе с пробиви на старта му и в седмия гейм. Във втората част тя навакса пасив от 1-3, а при 5-4 сервираше за победата и имаше мачбол, но не се възползва и допусна обрат след 3:7 точки в тайбрека. В третия сет италианката дръпна с 4-0 и това се оказа решаващо.

Тревизан е в серия от десет поредни победи, след като на 21 май в Рабат (Мароко) спечели първата си титла в Тура. Силната серия означава, че тя вече си гарантира първо влизане в топ 30 на световната ранглиста.

Нейна съперничка на полуфинала ще бъде Коко Гоф, която победи своята сънародничка Слоун Стивънс със 7-5, 6-2 за малко над час и половина игра.

Гоф започна ударно двубоя, като проби още първото подаване на Стивънс и успя да поведе бързо с 3-0. В деветия гейм тя загуби подаването си, но с нов пробив в 12-ия гейм взе първия сет.

Във втората част имаше цели шест пробива. При резултат 7-5, 4-1 за Гоф двубоят бе прекъснат за около седем минути, защото привърженик на трибуните на "Филип Шатрие" се нуждаеше от медицинска помощ.

Нейна съперничка на полуфинала ще бъде Коко Гоф, която победи своята сънародничка Слоун Стивънс със 7-5, 6-2 за малко над час и половина игра и също ще дебютира в тази фаза на турнира от Големия шлем