Матео Беретини продължи защитата на титлата си в Лондон

Матео Беретини
от БНТ , Източник: БГНЕС
22:25, 16.06.2022
Чете се за: 02:02 мин.

Италианецът Матео Беретини продължи защитата на титлата си от турнира от сериите АТП 500 в Куинс Клъб в Лондон, след като постигна труден успех над американеца Денис Кудла в мач от осминафиналите на надпреварата.

Финалистът от последното издание на Уимбълдън успя да се наложи с 3-6, 7-6 (5), 6-4 след над 2 часа и 40 минути битка.

Един пробив бе достатъчен на Кудла, за да вземе първия сет, докато във втората част не се стигна до нито един пробив и двамата играха тайбрек, в който Беретини се наложи със 7-5. В третата част Беретини успя да вземе подаването на опонента си два пъти, за да стигне до крайния успех.

По този начин Беретини се класира за четвъртфиналите на надпреварата, където ще срещне друг американец - Томи Пол, който победи швейцареца Стан Вавринка с 6-1, 6-4.

В другите два ясни четвъртфинали в съревнованието съперници са Емил Руусувуори и седмият в схемата Марин Чилич, и "екзекуторът" на първата ни ракета Григор Димитров - Ботик ван де Зандсхулп, срещу Алехандро Давидович Фокина. В последния 1/4-финал 180-ият в света представител на домакините Райън Пенистън, който в първи кръг елиминира поставения под №1 в схемата Каспер Рууд, чака победителя от срещата между Филип Краинович и Сам Куери.

Пашова, Папазов и Баротев са лидери след квалификациите на Световното по спортна аеробика
Атанас Славов, ДБ: Ще направим всичко възможно да гласуваме новия антикорупционен закон