Медведев се класира на 1/8-финалите на Ролан Гарос

Данийл Медведев
15:49, 28.05.2022

Данийл Медведев победи Миомир Кецманович с 6:2, 6:4, 6:2 и се класира на 1/8-финалите на тенис турнира от Големия шлем - Ролан Гарос.

Поставеният под №2 в световната ранглиста успя да пробие на два пъти своя съперник, за да спечели първия сет. Във втората част сърбинът игра най-силно, но допусна нов пробив на старта на сета, което бе достатъчно за руснака, за да удвои преднината си.

В заключителната трета част равенството се запази до 2:2 гейма, но след това 26-годишният тенисист бе категоричен до края на двубоя и с втория си мачбол сложи точка на спора след 1 час и 51 минути игра.

В следващия етап от турнира Данийл Медведев ще срещне победителя от мача между Жил Симон и Мрин Чилич.

В друг мач от деня поставеният под №7 в схемата на надпреварата Андрей Рубльов се наложи над Кристиан Гарин с 6:4, 3:6, 6:2, 7:6(11).