Медведев записа бърза победа във втория кръг на "Ролан Гарос"

Най-добрият резултат на руснака този сезон на клей е четвъртфинал на Мастърса в Мадрид.

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
15:34, 30.05.2024
Чете се за: 01:57 мин.
медведев бърза победа втория кръг ролан гарос

Даниил Медведев се класира за третия кръг на Ролан Гарос, след като съперникът му Миомир Кецанович беше принуден да се оттегли във втория сет. Медведев поведе на сърбина с 6:1, 5:0 преди мачът на корт "Сюзън Ленглен" да приключи.

Петият поставен руснак игра безупречно по време на сблъсъка. 28-годишният Медведев направи само шест непредизвикани грешки и доминираше в разиграванията на основната линия.

С победата си той подобри до 4-0 серията срещи помежду им.

Медведев, който е пети в класацията на ATP преследва втория си мейджър и в следващия кръг ще играе срещу аржентинеца Мариано Навоне или чеха Томаш Махач.

Най-добрият резултат на Медведев този сезон на клей е четвъртфинал на Мастърса в Мадрид.

В друг мач топракетата ни Григор Димитров се справи с унгареца Фабиан Марожан с 6:0, 6:3, 6:4 за час и 40 минути. В третия кръг българинът ще срещне белгиеца Зизу Бергс или германеца Максимилиан Мартерер.

Италианецът Матео Арналди се класира за първи път за третия кръг в Париж, след като победи французина Александър Мюлер с 6:4, 6:1, 6:3. 23-годишният Арналди, който достигна до четвъртия кръг на US Open миналата година, ще се изправи срещу шестия поставен Андрей Рубльов.

Американецът Себастиан Корда се наложи над Соуну Куон с 6:4, 6:4, 1:6, 6:3. Номер 28 в световната ранглиста изстреля 13 аса по пътя към втората си победа срещу южнокорееца. Корда среща третия поставен Карлос Алкарас в третия кръг.

Фондация „Спорт в България“ организира празничен обяд в чест на гимнастичките ни