Артефактът ще бъде реставриран и разположен в Историческия музей в Петрич
Започна преместването на втората статуя, която беше открита в античния град Хераклея Синтика.
Екип от археолози и специализирана транспортна фирма вече поставиха скулптурата на постамент. Предстои да бъде вдигната с кран и пренесена в музея в Петрич.
За целта беше изградена специална платформа. Хората на терен са изключително внимателни в действията си, тъй като при разкопките стана ясно, че едното бедро на мъжа, изобразен като божество, е спускано на няколко места.

Проф. Людмил Вагалински обясни, че в древността хората са имали благоразумието все пак да го обезопасят с метални шипове, но това създава проблем в момента. След като бъде пренесена в музея в Петрич, скулптурата ще изкара известно време там.
След това ще бъде преместена в Националния археологически институт към БАН, за да бъде извършена реставрация. След това отново ще бъде върната в родното и място - музеят в Петрич.








Председателят на парламента Михаела Доцова: DARA, ти си вдъхновение за България
Поздравления за DARA от едни от най-големите български артисти в ефира на БНТ
Милена Милотинова, генерален директор на БНТ: Ние в момента сме в световните новини
Водни салюти, стотици фенове и приятели посрещат DARA на летището в София
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова за домакинството на "Евровизия" 2027: Надяваме се на мощната и стабилна подкрепа на институциите