Миньор, БУБА Баскетбол, ЦСКА и Черно море започнаха с победи на финалите на държавното първенство по баскетбол U14

миньор буба баскетбол цска черно море започнаха победи финалите държавното първенство баскетбол u14
09:03, 02.07.2023
Чете се за: 01:57 мин.

Домакинът Миньор, БУБА Баскетбол, ЦСКА и Черно море Тича започнаха с победи на финалите на държавното първенство по баскетбол за момчета до 14 години.

Носителят на Купата на БФБ във възрастта Миньор 2015 победи Делфин с 95:44.

Миньор дръпна с 28:3 в началото и до почивката вече водеше с 54:22. По 14 точки за победата вкараха Крис Дяковски и Георги Димов, а 12 играчи на Миньор вкараха в двубоя. 13 за Делфин отбеляза Емануел Господинов.

В същата група БУБА Баскетбол се наложи със 78:65 над Вълци Разград след 30:8 в първата четвърт. Христо Вичев вкара 20 точки и 9 борби за успеха, 17 добави капитанът Лазар Петров. 20 за Вълци реализира Масимо Пискаля.

ЦСКА се наложи със 105:76 над Спартак Плевен. 18 точки за победителите вкара Алекс Петков, 16 добави - Калоян Марчев, а Борис Дончев записа дабъл-дабъл от 15 точки и 10 борби.

19 за Спартак отбеляза Кристиян Цветанов, а Момчил Добрев регистрира трипъл-дабъл с 12 точки, 11 борби и 10 асистенции.

Черно море Тича се справи с Доростол с 67:59 в най-равностойния мач за първия ден. Варненци наваксаха 10 точки изоставане във втория период. Максим Данков завърши с 18 точки и 15 борби за победата. 18 точки и 12 борби за Доростол записа Мартин Златев.

Манолова: Сглобката започна като брак по сметка, вече се превръща в брак по любов
Как да се предпазим от опасното слънце на плажа?