ЦСКА - Ботев Враца
22:11, 21.05.2021
Чете се за: 01:32 мин.

Отборът на Монтана изпадна във второто ниво на българския футбол, а Ботев Враца ще играе бараж за оставане в елита срещу Септември София.

Това стана факт след равенството 1:1 между Монтана и Ботев Вр в мач от последния 32-и кръг на efbet Лига.

Етър Велико Търново е другият изпадащ отбор, след като завърши кампанията с 28 точки и зае последното 14-о място. Монтана има същия актив, но е на 13-о.

Ботев Враца остава на 12-ата позиция, която дава право на бараж срещу отбора, заел трето място във Втора лига – Септември София.

Отборът на Монтана, който беше в ролята на домакин, поведе с 1:0 в 34-ата минута чрез Давид Кики. Само 4 минути бяха необходими на Ботев Вр да стигне до равенството – чрез попадение на Дориан Бабунски.

В последния си мач в елита Етър Велико Търново успя да запише победа с 2:0 при гостуването на Славия в София. Двете попадения реализираха Кольо Станев в 9-та минута и Преслав Боруков в 72-та.

Тимът на Славия вече си осигури място в efbet Лига за сезон 2021/22. „Белите“ завършват на 11-о място с 34 точки.