Националите до 19 години постигнаха втора победа срещу Черна гора

националите години постигнаха втора победа черна гора
Снимка: БФС
18:17, 28.03.2022

Юношеският национален отбор до 19 г. победи с 3:1 връстниците си от Черна гора във втората проверка между двата тима в Национална футболна база "Бояна".

Преди 3 дни тимът на селекционера Ангел Стойков се наложи с минималното 1:0, а днес успя да навакса гол пасив и да се поздрави с изразителен успех.

Първият шанс за нашия тим се откри пред полузащитника на Интер (Милано) Никола Илиев, който стреля от фаул, но топката се отби в страничната греда. Черна гора успя да поведе в 26-ата минута след разбъркване в наказателното поле, при което Перишич се оказа най-съобразителен. Отговорът на "лъвчетата" обаче не закъсня и в 35-ата минута Даниел Хвойнев изравни след центриране от ъглов удар.

България продължи да бъде по-активният тим на терена и след почивката логично успя да си осигури успеха. В 71-ата минута резервата Петър Жабов отлично се възползва от центриране от десния фланг и направи 2:1, а малко след това отново той изпревари вратаря и намери мрежата, за да оформи крайния резултат.