Националите до 19 години спечелиха първата си проверка срещу Черна гора

националите години спечелиха първата проверка черна гора
Снимка: БФС
19:28, 25.03.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Юношеският национален отбор на България до 19 г. записа победа с 1:0 над връстниците си от Черна гора в контролен мач, който се състоя на основния терен в Национална футболна база „Бояна“.

Единственото попадение отбеляза Никола Илиев, а българският тим можеше да се поздрави и с далеч по-изразителен успех.

„Лъвчетата“ получиха възможност да поведат в резултата още в началото, когато Борис Димитров се възползва от отлично центриране и отправи опасен удар, който обаче попадна точно в тялото на черногорския страж Марович. Веднага след това полузащитникът на Интер (Милано) Никола Илиев уцели напречната греда след изстрел с глава.

В 39-тата минута Пламен Андреев демонстрира рефлекс и спаси опасна ситуация пред нашата врата преди Илиев за втори път да нацели горната греда на вратата на гостите – този път след изстрел от фаул.

Все пак през втората част по-добрата игра на нашия тим даде резултат. В 79-тата минута Илиев намери мрежата след добро центриране и материализира отличното си представяне.

Втората контрола между двата тима е на 28 март от 14:30 ч. отново в НФБ „Бояна“.

Галъп: Растящите цени и страхът от разширяване на конфликта в Украйна са най-големите притеснения на хората в ЕС
Даниел Митов: "Балкански поток" е построен с български средства и е българска собственост