Националите доминираха на държавното първенство по олимпийско карате във Велико Търново

националите доминираха държавното първенство олимпийско карате велико търново
12:25, 24.04.2023
Чете се за: 02:35 мин.

Националите доминираха на Държавното първенство по олимпийско карате, което се проведе във Велико Търново.

При мъжете в дисциплина "кумите" в категория до 60 килограма Тодор Настев и тази година извоюва златото след като миналата година, при дебюта си при мъжете, той отново зае първото място.

Националът Васил Ривов и тази година не остави никакви шансове на съперниците си и стана за шести пореден път шампион при 67-килограмовите.

Титли извоюваха още Красен Николаев и Симеон Стойчев в категории до 75 и до 84 килограма. В най-тежката категория, тази над 84 килограма, златото взе Стефан Петков.

При жените в дисциплина "кумите" и при 50-килограмовите и в категорията до 55 кг и тази година, както при шампионата през 2022 година, триумфираха националните състезателки Кристина Свиленова и Ивана Каменова.

Титлата в категория до 61 килограма отиде при Рени Димитрова, а в категория до 68 килограма златото взе Ива Кръстева.

До златото и тази година стигна и другата титулувана състезателка - Александра Стублева, в категория над 68 килограма.

В дисциплина "ката" - индивидуално мъже и тази година първи е Пеньо Пенев, а при жените шампионка на "ката" е Бояна Стефанова.

Победителите в отделните категории от Държавното първенство по Олимпийско карате ще бъдат и новите състезатели в националния отбор на България по карате.

Тази година състезанието се радваше на огромен интерес. В него участваха 870 състезатели от 37 клуба.

Следващият турнир у нас ще се проведе от 27 до 30 април. България (Варна, Кранево) ще бъде домакин на 13-тия Европейски шампионат по шотокан карате. Страната ни ще бъде представена от около 150 състезателя във всички възрастови групи.

Даниел Колинс развали изцяло беларуски полуфинал на турнира WTA 1000 в Рим след победа срещу Виктория Азаренка
22:50, 15.05.2024
Волейболните отбори на България и Естония не излъчиха победител във втората контролна среща помежду си
22:33, 15.05.2024
Чете се за: 00:55 мин.
ПАОК оглави класирането в гръцкото първенство по футбол след победа срещу Панатинайкос
22:23, 15.05.2024
Чете се за: 00:57 мин.
Душан Керкез: Явно някъде беше написано, че тази купа е за нас
22:12, 15.05.2024
Антон Зингаревич: Имахме разговор с Душан Керкез още преди финала и той ще подпише нов договор
22:02, 15.05.2024
Георги Дерменджиев: Не проведохме мача така, както трябва
21:57, 15.05.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Ценни експонати бяха изложени в регионалния исторически музей на Плевен по случай Деня на града (ВИДЕО)
21:49, 15.05.2024
Около 300 състезателки от 40 държави ще участват на европейското първенство по художествена гимнастика, осигуряващо последните квоти за Париж 2024
21:47, 15.05.2024
Чете се за: 02:32 мин.
Ботев Пловдив спечели Купата на България по футбол за четвърти път в историята си след зрелищен финал с Лудогорец
21:20, 15.05.2024
Чете се за: 03:22 мин.