националите футбол години отстъпиха босна херцеговина контрола
Снимка: БФС
21:41, 04.06.2022
Чете се за: 01:35 мин.

Юношеският национален отбор на България до 19 г. отстъпи с 0:2 на Босна и Херцеговина в приятелски мач, игран на основния терен на Национална футболна база „Бояна“.

И двете попадения за гостите отбеляза резервата Нериман Кочевич, който откри резултата малко след началото на второто полувреме и удвои секунди преди края.

През първата част избраниците на Ангел Стойков стояха по-добре на терена и създадоха редица опасни ситуации пред вратата на Войводич, но така и не успяха да достигнат до попадение.

След извършените смени през второто полувреме младите „лъвове“ отпаднаха физически и позволиха на съперника да се възползва от опасните си контраатаки и да достигне до крайния успех.

Следваща контрола между двата тима е на 7 юни, събота, от 11:00 ч. отново в Дома на футбола в Бояна.

Съставът на България: 1. Пламен Андреев, 2. Несин Селим, 3. Теодор Иванов, 5. Валентин Петров (74 – 9. Йоан Борносузов), 14. Никола Царовски, 16. Димитър Иванов, 18. Красиан Колев, 21. Николай Желязков, 20. Георги Чорбаджийски (51 – 7. Ивайло Марков), 22. Борислав Рупанов (46 – 19. Борис Димитров, 74 – Павел Жабов), 10. Никола Илиев (64 – 11. Георги Атанасов).

Селекционер: Ангел Стойков.