Националният ученически конкурс по актьорско майсторство започна в Националната гимназия за сценични и екранни изкуства в Пловдив. В него участват ученици от театрални паралелки от различни градове в страната. Форумът продължава два дни и събира млади таланти, които се изявяват в категории като драматичен театър, куклен театър и пантомима. Участниците имат възможност не само да покажат уменията си, но и да се срещнат с преподаватели от НАТФИЗ.

Организаторите подчертаха, че конкурсът е повече от състезание – той е място за срещи, опит и нови приятелства. Най-добрите ще получат едногодишни стипендии, които да ги подкрепят в развитието им. Победителите ще станат ясни на 21 март, когато ще бъдат връчени и наградите.
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?