Най-старото спортно училище у нас – „Васил Левски“ в Пловдив, вече разполага със STEM център.
Основната цел на центъра е учениците да визуализират преподавания материал, да правят изследвания и да усвояват знания чрез преживяване и проектно-базирана методика.
Ружка Генова, директор на СУ „В.Левски“ Пловдив: „Ние знаем, че съвременните деца, те са едно друго поколение и при тях визуализацията, съпреживяването, сензитивността е по-различна и това нагледно представяне чрез съвременното оборудване ще е необходимо за успешното усвояване на учебния материал.“
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?