Нюкасъл победи Уулвърхямптън и се изкачи в Топ 5

нюкасъл победи уулвърхямптън изкачи топ
20:34, 12.03.2023

Отборът на Нюкасъл победи с 2:1 Уулвърхямптън в последния мач от 26-ия кръг на английската Висша лига.

Нападателят на "свраките" Александър Исак успя да изведе тима напред в резултата в 26-ата минута след асистенция на Кийрън Трипиър. Уулвърхямпът обаче успя да изравни 20 минути преди края с попадение на корееца Хе-Чхан Хуан и изглеждаше, че неубедителната серия на Нюкасъл ще продължи.

Не така мислеше Мигел Алмирон, който успя да вкара победния гол за тима си десет минути преди края на мача и да донесе трите точки за тима.

Така Нюкасъл изпревари Ливърпул и се изкачи на пето място в класирането, като продължава борбата с Тотнъм и "червените" за последната квота за Шампионската лига.