Американският президент Доналд Тръмп изпрати уведомление до Конгреса, че страната официално напуска Световната здравна организация. Това съобщи сенаторът от Демократическата партия Боб Менендес.
"Това няма да защити живота на американците и (техните) интереси - ще остави Америка болна и сама", написа сенаторът в Tуитър, определяйки действията на Тръмп като "хаотични и непоследователни".
Congress received notification that POTUS officially withdrew the U.S. from the @WHO in the midst of a pandemic.
— Senator Bob Menendez (@SenatorMenendez) July 7, 2020
To call Trump’s response to COVID chaotic & incoherent doesn't do it justice. This won't protect American lives or interests—it leaves Americans sick & America alone.
Тръмп заяви по-рано, че страната ще прекрати отношенията си със СЗО, защото организацията "отказва да проведе необходимите реформи".
Според него САЩ "ще пренасочат тези средства към целия свят за спешни здравни нужди". Тръмп обвини СЗО, че е прикрила мащаба на коронавирусната епидемия в интерес на Китай.
Мондиалът като „въглеродна бомба“: 9 милиона тона допълнителни емисии въглероден диоксид
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
В навечерието на срещата на върха на НАТО: Кой ще даде целувка на Доналд Тръмп?
Почти 30° тази нощ в Германия: Спряха трамваите в Лайпциг, след като жегата разтопи релсите
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°