Решението беше взето на референдум
Американският щат Охайо вписа правото на аборт в щатската Конституция. Решението беше взето по време на референдум.
Според първоначалните данни "за" поправката за правото за прекратяване на бременност са гласували 56% от избирателите.
Би Би Си посочва, че Охайо е първият управляван от републиканците щат, който променя основния си закон така че изрично да защитава правото на аборт.
На държавно ниво през лятото на миналата година Върховният съд на САЩ отне това право, което даде възможност казусът да бъде решаван на щатско ниво.
Резултатите се смятат за голяма победа на всички, които защитават правото на жените сами да определят дали и кога да прекратят бременността си.
Срещата Тръмп - Рюте: Успяха ли да намалят напрежението преди срещата в Анкара?
Алиансът предал САЩ по време на войната с Иран, заяви Доналд Тръмп пред Марк Рюте
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
Митничари откриха 73 бойни пистолета в камион на „Капитан Андреево“, пътувал за Нидерландия
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели