Олимпийският шампион Мо Фара обяви кога ще сложи край на кариерата си

от Вяра Илиева
15:13, 24.04.2023
Чете се за: 02:17 мин.
Мо Фара

Сър Мо Фара ще сложи край на бляскавата си състезателна кариера след британския полумаратон „Great North Run“ през септември. Британският бегач на дълги разстояния завърши на девето място в последния си маратон в Лондон в неделя с време 2.10:28 часа.

Фара, който навърши 40 години през миналия месец, ще участва в бягането на 10 километра „Great Manchester“ през май, а след това му предстои да се сбогува с феновете в последното си състезание.

След финала на лондонския маратон в неделя олимпийският шампион от 2012-а и 2016-а на 5000 и 1000 метра потвърди намеренията си.

„Да, „Great North Run“ ще бъде последното ми бягане и краят на моята кариера. Няма участвам в никакви състезания на писта. Приключих с пистата. Просто ще направя още няколко бягания, в които да помахам на хората. Това е правилното решение и се надявам, че ще прекарам повече време със семейството си“, обяви Мо Фара.

Мо Фара е избрал Лондон за последния си маратон не случайно.

"Дължа го на британската общественост и на хората, които ме следваха през цялото ми пътуване“, обясни издигнатият до ранг сър атлет.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Sir Mo Farah (@gomofarah)

Победителят в Лондонския маратон Келвин Киптум сподели: „Гледах Мо Фара като дете, той беше страхотен спортист“, каза кениецът, който спечели титлата в маратона с нов рекорд на трасето и второ най-добро време в историята. Той измина дистанцията от 42.195 км за 2:01.25 часа.