Протестиращите искат отстраняването на Борислав Сарафов като изпълняващ функциите главен прокурор
Протестът и шествието на "Правосъдие за всеки" с искане за отстраняване на Борислав Сарафов като изпълняващ функциите главен прокурор блокира "Орлов мост".

Събитието е под надслов "Вън Сарафов, бухалката на Пеевски!" и е провикарано от решението на Прокурорската колегия да остави безсрочно Сарафов начело на прокуратурата въпреки законовото ограничение нетитуляр да заема поста повече от 6 месеца.

Демонстрантите настояват Борислав Сарафов да бъде сменен като административен ръководител на прокуратурата, тъй като вече е изтекъл законовият срок, в който може да изпълнява функциите си.





снимки: Десислава Кулелиева, БНТ
Според тях в страната е установен тоталитарен модел на управление, а ВСС и прокуратурата са овладени от лидера на "ДПС - Ново начало" Делян Пеевски.
КЗК сезира ГДБОП за заблуждаваща реклама на „неинвазивен интелигентен глюкомер“ в интернет
Мирен протест на близки и роднини на пребития до смърт в Слънчев бряг бивш общински служител
На 4 април изтича срокът за подаване на заявления за гласуване на друго място
Генерират хеш кода на машините за изборите на 19 април
Министърът на отбраната на САЩ поиска оставката на началника на сухопътните сили