Върхавният касационен съд намали присъдата на Димитър Димитров от доживотен затвор на 20 години лишаване от свобода за убийството на съпругата му Анита Д. през 2023 г. в гр. Перник. Престъплението е извършено с особена жестокост в условията на домашно насилие.
Тричленен състав на ВКС изменя решението на Апелативен съд – София, като наказанието от 20 години затвор ще бъде изтърпяно при първоначален „строг“ режим. От съда отчитат факта, че смъртоносният побой се е случил при действието на издадена срещу подсъдимия съдебна заповед за защита, както и фактът, че чрез престъплението той е лишил двете си деца от тяхната майка.
Решението не подлежи на обжалване.
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Васил Терзиев: София има нужда от по-високи собствени приходи и финансова децентрализация
Живот сред руините: Във Венецуела продължават да пристигат спасителни екипи