От компанията ЕМКО потвърдиха, че документите публикувани в журналистическото разследване на Bellingcat, са истински.
И коментират, че няма връзка между взривовете в Чехия през 2014 г. и търговските отношения на ЕМКО по направление Украйна.
Нови разкрития: Има ли връзка между взривовете в Чехия и отравянето на Гебрев
Три от публикуваните писма доказвали, че непосредствено преди взривовете компанията е заявила на чешките си партньори, че няма намерение да продава боеприпасите, които съхранява в складовете на "Imex". Също така било доказано, че взривовете по никакъв начин не са засегнали материали, които са собственост на ЕМКО.
От компанията коментират, че тези три документа са част от цялостна преписка, която би трябвало да разсее всякакви твърдения както относно намеренията на ЕМКО, така и че целта са били именно мунициите на дружеството.
Д-р Брънзалов: Трудът и саможертвите на лекарите поддържат здравната система на България
Президентът Илияна Йотова поздрави лекарите по случай професионалния им празник
Българин, лежал в гръцки затвор, се качи върху вагон - порази го волтова дъга
Тръмп: За 4 часа ще унищожим всеки мост и всяка електроцентрала в Иран
"Оцелях, това са години, подарени от медицината": Разказ от първо лице за шанса за нов живот с изкуствено сърце