Отборът на Остън Матюс триумфира в "Мача на звездите" в Националната хокейна лига

За успеха си звездата на Торонто Мейпъл Лифс и неговите съотборници ще си поделят наградата от 1 милион долара

отборът остън матюс триумфира мача звездите националната хокейна лига
11:09, 04.02.2024
Чете се за: 02:22 мин.

Отборът на Остън Матюс спечели "Мача на звездите" в Националната хокейна лига, който се проведе в Торонто, след като във финала на минитурнира победи със 7:4 тима на Конър Макдейвид.

През първото полувреме съставите на Матюс и Макдейвид си размениха по три гола, но през второто състезателят на Торонто и неговите съотборниците вкараха четири попадения срещу само едно за хората на играча на Едмънтът Макдейвид.

Самият Остън Матюс пък вкара два гола във финала и добави една асистенция, което му осигури наградата за "Най-полезен играч", а всички хокеисти от неговия отбор ще си поделят наградата от 1 милион долара.

Преди това в полуфиналите тимът на Матюс се наложи с 6:5 след изпълнение на дузпи над състава на братята Куин и Джак Хюс, докато селекцията на Конър Макдейвид спечели с 4:3 срещу тази на Нейтън Маккинън, в която бе и роденият в България вратар Александър Георгиев.

През този сезон "Мачът на звездите" се проведе в нов формат от три мача - два полуфинала и един финал, като всяка от трите срещи бе с дължина от 20 минути, разделена на две полувремена от по 10. Всеки отбор пък бе съставен от трима полеви играчи и един вратар.

От началото на редовния сезон в НХЛ Остън Матюс има 40 гола за Торонто и се движи с темпо, с което да вкара поне 70 до края на кампанията, което не се е случвало в шампионата от сезон 1992/93 насам, когато едновременно това сториха финландецът Теему Селане и руснакът Александър Могилни.

Ръст на чуждестранни инвестиции в Пловдивско
България трябва да търси пълен обрат срещу Босна и Херцеговина във втория ден на сблъсъка в Купа "Дейвис"