Марихуана, скрита около кръста на мъж, откриха митническите служители от отдел "Борба с наркотрафика" на "Капитан Андреево", съобщиха от Агенция "Митници".
На 12 октомври на пункта на трасе "Изходящи товарни автомобили" пристига турски гражданин, който се движи пеш от България за Турция.
Пред митническата служителка мъжът заявява, че не може да се ориентира добре и търси къде да премине паспортен контрол, за да продължи към Турция.

Снимка: Агенция "Митници"
Поведението му е повод да бъде насочен за извършване на личен преглед, при който се установява, че под два ластични колана в областта на кръста му са укрити три прозрачни вакуумирани пакета със зелена тревиста маса.
Направен е полеви наркотест, който показва реакция на марихуана. Трите пакета с общо бруто тегло 1,620 килограма са на стойност 25 920 лева по цени за нуждите на съдопроизводството.
По случая е образувано досъдебно производство.
Петима от седемте обвиняеми за разпространение в кв. "Дружба" остават в ареста
Дилърите от „Дружба“ са зарибявали ученици с опасен халюциноген под формата на бонбони
ГДБОП за наркогрупата в „Дружба“: Дилъри пласирали дрога с тротинетки край училища
Евтим Милошев: Няма да има съкращение на бюджета за култура с 10%, става дума за административна реформа
Мащабна полицейска акция в Благоевград: Проверки по улици, квартали и клубове срещу наркоразпространението
Пожарът край Стара Загора е овладян - мобилен пункт следи за качеството на въздуха