Отличен Александър Везенков записа 6 точки при победа на Сакраменто в In-Season турнира на НБА

Българинът записа общо 8 минути на паркета

александър везенков отбеляза точки първата победа сакраменто
08:51, 11.11.2023

Александър Везенков направи решително от пейката за Сакраменто Кингс при победата със 105:98 над Оклахома Сити Тъндър в първия мач на тима от новия In-Season турнир на НБА. Българският национал отбеляза две тройки в последната четвърт на двубоя. Везенков записа общо 8 минути на паркета, в които се отчете с 6 точки, една борба и една открадната топка.

Сакраменто и Оклахома са в една група с Голдън Стейт и Минесота, като форматът на групата е всеки срещу всеки по веднъж. Победителят в групата продължава напред към елиминационната фаза, а освен това място към следващия етап на турнира ще получи и отборът с най-добри показатели, завършил на второто място.

Четвъртфиналите ще се проведат на 4 и 5 декември, полуфиналите са на 7 декември, а титлата ще се решава на 9 декември. Всеки играч от отбора шампион ще получи бонус половин милион долара. Всички резултати от турнира, освен финала, ще се зачитат и за редовния сезон.

Най-резултатен за Сакраменто бе Кевин Хъртър с 28 точки, Кийгън Мъри наниза 24, а Домантас Сабонис се отчете с „трипъл-дабъл“ – 17 точки, 12 борби и 13 асистенции.

Лидерът на Оклахома Гилджъс-Александър завърши с 33 точки, 7 борби и 6 асистенции.