Министър Велислава Петрова прие делегация на високо ниво от Департамента по вътрешна сигурност на САЩ, водена от Джон Гунтанис, заместник-подсекретар по стратегията, политиката и планирането, съобщиха от Министерството на външните работи (МВнР). В срещата взеха участие и представители на Държавния департамент на САЩ.
Според българският първи дипломат визитата се приема като израз на сериозно признание за напредъка на страната ни в изпълнението на техническите изисквания за сигурност и че премахването на визовите изисквания за туристически визи за българските граждани би гарантирало баланс и взаимно зачитане на приоритетите на всяка страна, като отразява стратегическото партньорство между България и САЩ.
Обсъдени бяха последващите стъпки по финализиране на процеса за включване на България в Програмата на САЩ за безвизово пътуване, включително изпълнението на оставащите законови изисквания, последното от които е постигането на процент на отказаните визи под 3%.
Българската хотелска асоциация: Няма стотици проценти печалби, а заплатите са близки до средните в страната
Само 7% от българите виждат САЩ като съюзник, сочи проучване на Европейския съвет за външна политика
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Евтаназирани са всички животни от фермата в Първомай, в която беше установено огнище на шарка
Продължава издаването на заповеди за събаряне на постройки в местността Баба Алино
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Състоянието на 17-годишните младежи, поразени от волтова дъга на жп гара Стара Загора, остава критично
Над 40 сигнала за мазут по Южното Черноморие, появиха се нови петна край Синеморец