Пампорово посрещна третото издание на купа "Радо Янков"

пампорово посрещна третото издание купа радо янков
Снимка: БФ Ски
16:15, 21.03.2023
Чете се за: 01:50 мин.

Над 70 деца и младежи от 8 до 19 години участваха в надпреварите по сноуборд за купа "Радо Янков" в Пампорово. За победителите бяха осигурени много награди от организаторите и домакина - най-добрият български сноубордист Радослав Янков.

Младите надежди Йорданка Андонова Амер Спортс и Мартин Костов от Блейд завоюваха първите места в паралелния слалом за купа "Радо Янков" при девойките и юношите до 19 години.

Състезанието се проведе на писта Стената за трета поредна година, но за първи път във формата на Световната купа - паралелен слалом.

На финалите имаше и значително чепеларско присъствие, в лицето на представителите на Амер Спортс-клуба от който е и Радо Янков. Така при 11-годишните момчета купата спечели Павлин Милчев. При момичетата победителка е Василена Трайкова от Бороборд.

Много оспорван беше финалът при момичетата до 13 години. В крайна сметка фотофиниш присъди победата на Радостина Славова от Бороборд. При 13-годишните момчета Александър Георгов Амер Спортс бе безапелационен.

При 15-годишните Малена Замфирова от Юлен е победителка при момичетата, Ивайло Ерменков от Блейд - при момчетата.