Петра Квитова и Сара Ерани с победен старт на "Ролан Гарос"

14:12, 28.09.2020
Чете се за: 00:47 мин.
Тенис
петра квитова сара ерани победен старт ролан гарос

Двукратната шампионка от Уимбълдън и финалистката в Париж от 2012-та започнаха с победи участието си на последния за годината турнир от "Големия Шлем".

Квитова, поставена под номер 7, надигра с 6:3, 7:5 представителката на домакините Осеан Додин за 1 час и 19 минути.

В първия сет двете се движеха гейм за гейм до 3:3. От този момент нататък чехкинята наложи своята воля и след като взе следващите три части, спечели първия сет с 6:3.

Квитова проби за начало на втория сет, но французойката беше решена да не се предава и успя моментално да върне пробива, а впоследствие и да стигне до 2:1.

В следващите геймове чехкинята търсеше начин отново да поеме контрола на корта, но Додин остана стабилна, за да стигнат нещата до 5:5.

Тогава по-големият опит на световната номер 11 се оказа решаващ и след като тя проби за 6:5, безпроблемно затвори мача на свое подаване.

В следващия кръг Квитова ще играе с италианката Жасмин Паолини, която отстрани молдовката, играеща за Испания, Алиона Болсова.

Също към втория кръг в Париж продължава и финалистката тук от 2012-та година, Сара Ерани. Квалификантката се справи без особени трудности срещу действащата олимпийска шампионка, Моника Пуиг след 6:2, 6:1 и очаква във втория кръг победителката от мача Кики Бертенс - Катарина Заватска, които играят при сет на сет.

Към следващата фаза продължава и хърватката, играеща за САЩ Бернарда Пера, която се справи с друга американка, Сиси Белис след 7:6 (3), 6:1

Цветомир Паунов в Банско: Структурата е в отлична кондиция, напусналите ГЕРБ гонят лични икономически интереси