Пламена Миткова пред БНТ: След като вече имам норматив за европейското, мога да преследвам и класиране на Олимпиадата

пламена миткова бнт вече имам норматив европейското мога преследвам класиране олимпиадата
07:52, 19.02.2024

Българската състезателка Пламена Миткова даде интервю за БНТ след триумфа си в скока на дължина по време на Държавното първенство в зала, което завърши вчера.

В столичната зала "Фестивална" световната ни шампионка за девойки до 20 г. от Кали 2022 заслужи първото място с нов личен рекорд - 6.70 метра.

По този начин Миткова излезе на 4-о място във вечната класация на дисциплината у нас в зала и освен това покри норматив за участие на европейското първенство през юни в Рим.

"След като вече имам норматив за европейското, който ми беше по-важен, мога да преследвам и класиране на Олимпиадата. Оттук нататък продължавам да се готвя за летния сезон с лагери и ще опита да дам всичко от себе си", коментира Пламена пред камерата на БНТ.

Любопитното е, че за Атлет №1 на България при дамите за 2023 година това е втора поправка на върховото ѝ постижение в скока на дължина тази зима, след като в края на януари тя скочи 6.61 метра по време на националния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки до 18 години.

Преди малко по-малко от десетина дни пък Пламена Миткова заслужи бронзов медал в същата дисциплина на Балканиадата по лека атлетика в зала в Истанбул.

Каква ще е съдбата на банята и минералната вода в квартал "Княжево"?
Сигнал от жители на Девня, че тежки камиони минават с висока скорост през квартал Повеляново