Победи за Украйна и Северна Ирландия в европейските квалификации

Украйна се наложи над Северна Македония, докато Северна Ирландия надигра Сан Марино

17:56, 14.10.2023
Чете се за: 02:15 мин.
Олександър Зинченко

Националните отбори по футбол на Украйна и Северна Ирландия записаха победи в евроквалификациите от 7-ия кръг.

Украинците постигнаха успех над Северна Македония с 2:0. Георгий Судаков бе точен в 30-ата минута. Негов удар извън наказателното поле се отби в тялото на Никола Серафимов, преди да попадне в противниковата врата.

След почивката Микола Матвиенко можеше да удвои аванса на тима си, но стреля с глава в напречната греда. С последната атака в срещата Александър Караваев оформи крайния резултат в 96-ата минута, след удар от дистанция в опразнената врата на балканците.

Украйна се изкачи до втората позиция в класирането на група "С" с актив от 10 точки. Северна Македония се намира на 4-ото място със 7 пункта.

В друга евроквалификация, играна по същото време, Северна Ирландия спечели домакинството си срещу Сан Марино с 3:0.

Възпитаниците на Майкъл О'Нийл материализираха домакинския си натиск в самото начало на двубоя. Пол Смит стреля от движение, за да открие резултата в 5-ата минута. Само 6 минути по-късно Джош Магенис покачи аванса на тима си с изстрел в долния десен ъгъл за 2:0.

Попадения на Пол Смит и Дейл Тейлър бяха отменени поради засади.

Конър МакМенамън направи преднината класическа, като се разписа с удар от вътрешността на наказателното поле.

Северна Ирландия заема предпоследната 5-а позиция в таблицата на група "Н" с актив от 6 пункта. Сан Марина е последен без записана точка и без отбелязан гол.

Сабрутев: Стана ясно, че вот на недоверие няма, има предизборна кампания
Гледайте НА ЖИВО по БНТ 3: Уелс - Аржентина, четвъртфинал на световното първенство по ръгби