Други спортове
почина един бързите българи владимир иванов

Рекордьорът в спринта Владимир Иванов почина след усложнения от коронавирус на 65 години.

В историята на българската атлетика той оставя следа с 3 рекорда на 200м - 20.86 (1976), 20.78 (1976) и 20.74 (1978).

Най-големият атлетически успех на Иванов е шестото място на Олимпийските игри в Москва 1980г. с щафетата 4х100 м, когато заедно с Павел Павлов, Ивайло Караньотов и Петър Петров поставят неподобрен вече 40 години рекорд с 38.99.

Още Други спортове

Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за жени НА ЖИВО по БНТ 3
13:00, 04.05.2024
Чете се за: 00:50 мин.
Спортни новини 04.05.2024 г., 12:20 ч.
12:20, 04.05.2024
България излиза срещу Молдова в опит да се класира за плейофите и изкачване в по-горна дивизия на европейското ръгби
12:02, 04.05.2024
Чете се за: 02:30 мин.
Ансамбълът на България остана на едно място от почетната стълбичка в многобоя на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку
11:30, 04.05.2024
Чете се за: 01:50 мин.
България изпраща четирима боксьори на "Златен гонг"
10:29, 04.05.2024
Чете се за: 00:25 мин.
Кирил Киров остана осми във финала на 10 метра пистолет на Световната купа по спортна стрелба в Баку
10:11, 04.05.2024
Чете се за: 00:32 мин.
Макс Верстапен ще започне от полпозишън спринтовата надпревара за Гран При на Маями
09:00, 04.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Калояна Налбантова достигна до четвъртфиналите на турнир по бадминтон в Люксембург
22:19, 03.05.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Кристин Кръстева се класира 30-а в многобоя при девойките на европейското първенство по спортна гимнастика
21:50, 03.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Макс Верстапен най-бърз в свободната тренировка за Гран при на Маями
21:43, 03.05.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Боряна Калейн завърши втора, Стилияна Николова е трета в квалификациите на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку
21:34, 03.05.2024
Спортни новини 03.05.2024 г., 20:25 ч.
20:51, 03.05.2024