От естествена смърт почина иранският изгнаник, живял 18 години на парижкото летище Роаси Шарл де Гол. Неговата история е вдъхновила филма на Стивън Спилбърг "Терминалът" с участието на Том Ханкс и Катрин Зита Джоунс.
Мехран Карими Насери идва в Европа, за да търси своята майка, но е експулсиран от редица държави, заради нередовни документи. Накрая, през 1988 г., превръща кътче от парижкото летище в свой дом.
След излизането на филма иранецът дава по шест интервюта на ден.
През 1999 г. получава статут на бежанец и право да живее във Франция, но остава да живее на терминала до 2006 г., когато е приет в болница, заради слабост.
След лечението Мехран Насери се върна летището, където остана до края на живота си.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Глобалните температури ще се повишат още заради „Ел Ниньо“, предупреди Световната метеорологична организация
„ТикТок“ и „Мета“ засилват проверката на дезинформацията при мигрантски кризи
Вулканът Етна продължава да бълва пепел; хиляди туристи са засегнати (СНИМКИ)
Взривът във военния завод край Трявна - какви са версиите на разследващите?
Прехвърлен с камион за кетъринг, Тръмп сменил самолета в Турция заради заплаха, а журналистите останали на борда
Около 1500 декара е засегнал пожарът край тополовградското село Българска поляна