Поляк спря устрема на Медведев към върха в световната ранглиста

Даниил Медведев
08:55, 01.04.2022
Чете се за: 02:12 мин.

Данийл Медведев отпадна на четвъртфиналите на Мастърса в Маями. Той допусна поражение от Хуберт Хуркач с 6:7(7), 3:6 за 2 часа и 3 минути игра.

Това означава, че руснакът няма да се върне на челната позиция в световната ранглиста.

Полякът, който защитава трофея си, проби своя опонент при първата си възможност. Хуберт Хуркач пропусна два сетбола за нов пробив, но вместо това Медведев спечели сервиз гейм на опонента, за да изпрати сета в тайбрек. Там миналогодишният шампион от надпреварата пропиля нови два сетбола, преди да поведе в сетовете.

Във втората част полякът осъществи нови два пробива, за да се поздрави с успеха.

"През целия мач не бях на най-доброто си ниво. Чувствам се замаян, уморен, след края на мача имах крампи, може би е от жегата, но такива неща се случват. Доволен съм от играта си в Маями, нещата вървят в правилната посока", коментира Медведев след поражението.

За място на финала Хуркач ще спори с 18-годишния Карлос Алкарас, който продължи със страхотното си представяне в последните седмици и стигна втори пореден полуфинал на ниво Мастърс. Младият испанец надви Миомар Кецманович от Сърбия с 6-7(5), 6-3, 7-6(5) за два часа и 23 минути игра.

В другия полуфинал от мъжката схема шестият поставен Каспер Рууд ще се изправи срещу аржентинеца Франсиско Серундоло.

Губернаторът на руския град Белгород обвини украинските сили, че са атакували петролна база