ПСЖ за 10-и път в историята си е шампион на Франция

09:29, 24.04.2022

Съставът на Пари Сен Жармен завоюва своята 10-а титла във Франция, след като снощи завърши 1:1 като домакин на Ланс в среща от 34-ия кръг на френската Лига 1.

Лионел Меси откри резултата на "Парк Де Пренс" в 68-ата минута след прекрасно изпълнение от дистанция, но двадесет минути по-късно гостите съумяха да стигнат до равенството чрез Жан Корентин.

Въпреки че не стигнаха до трите точки, парижани вече са недостижими на върха в подреждането с актив от 78 точки, което е с 16 повече от втория Марсилия, който има оставащи пет мача до края на сезона.

Освен това с 10-а си титла ПСЖ се изравни със Сент Етиен, като най-успешния отбор в историята на френското първенство, като и двата тима имат вече по 10 титли.

Парижани затвърдиха още доминацията си във френското първенство през последното десетилетие, през което те завоюваха общо осем титли, като за този период единствено Монако и Лил успяха да нарушат хегемонията на ПСЖ.

За треньора Маурисио Почетино това пък е първа шампионска титла на Франция, след като през миналия сезон воденият от него отбор изненадващо отстъпи в шампионата на състава на Лил.

Двама водещи - едно интервю. Аделина Радева и нейните въпроси към Георги Любенов
От нашите пратеници: Французите избират президент между Еманюел Макрон и Марин льо Пен