Пьотр Нестеров отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис в Ал Захра

Българинът беше елиминиран от третия в схемата Реми Бертола (Швейцария) с 4:6, 6:7(5)

Пьотр Нестеров
Снимка: Българска федерация по тенис
12:16, 08.12.2023

Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове на открито в Ал Захра (Кувейт) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под номер 7 Нестеров беше елиминиран от третия в схемата Реми Бертола (Швейцария) с 4:6, 6:7(5) след 2:10 часа игра.

20-годишният българин загуби първия сет след ключов брейк на съперника в деветия гейм, а във втората част навакса пробив пасив, но в тайбрека допусна обрат, след като водеше с 5:4 точки.

Така Нестеров той претърпя едва втора загуба в последните си 16 мача във веригата на Световната федерация ITF в Кувейт, където спечели два турнира от същия ранг отново в Ал Захра в края на октомври и в началото на ноември.

В надпреварата на двойки българинът ще играе по-късно днес на полуфиналите. Нестеров и Александър Бакши (Грузия), номер 4 в схемата, ще се изправят срещу вторите поставени Джилс Хъси (Великобритания) и Алекс Кнаф (Люксембург).

Денков за "Пирогов": Нека да излязат резултатите от проверките на АДФИ и прокуратурата
Премиерът и енергийният министър инспектират компресорната станция край Калотина - част от газовата връзка със Сърбия