Рафаел Надал също е в четвърти кръг на "Ролан Гарос"

20:22, 02.10.2020
Чете се за: 00:38 мин.
Голям шлем
рафаел надал също четвърти кръг ролан гарос

Испанецът Рафаел Надал се класира за четвърти кръг на "Ролан Гарос" след бърза победа над италианеца Стефано Травалия с 6:1, 6:4, 6:0 за малко над час и половина игра.

"Матадорът" тръгна мощно още в първия сет и проби рано за 2:0.

След това спечели 4 от следващите 5 гейма за крайното 6:1.

Във втория сет, италианецът, за когото този мач беше най-предното му класиране в турнир от "Шлема удържа до 3:3, но в 7-ия гейм Надал проби, а след това спечели и подаването си за 5:3.

Травалия взе следващия гейм, но нямаше сили за повече и Надал затвори сета при 6:4.

Третият сет продължи само 22 минути като испанецът не даде и гейм на съперника си - 6:0.

Надал не направи нито една двойна грешка, а в същото време записа 28 уинъра, срещу само 13 за противника му.

6 от 7-те му опита за пробив бяха успешни.

Така Надал продължава към 13-та титла от "Ролан Гарос".

В следващият кръг той ще се изправи срещу 20-годишния американец Себастиан Корда, който за първи път участва в основната схема на турнира.

Младокът достигна до тази фаза след като в този кръг победи Педро Мартинес с 6:4, 6:3, 6:1.