Жени с репродуктивни проблеми, които нямат партньор, вече имат право на финансиране по общинската инвитро програма в София след ключови промени, приети от Столичната община.
Новите правила значително разширяват достъпа до програмата, като за първи път включват жени без партньор – възможност, която досега беше ограничена само за семейства и двойки. Промените бяха одобрени от Столичния общински съвет, а програмният съвет вече проведе първото си заседание след актуализацията.
Сред основните облекчения е отпадането на изискването за минимум три неуспешни инвитро опита преди кандидатстване. Намалени са и административните тежести – вече е достатъчно кандидатките да имат постоянен или настоящ адрес в София през последните три години.
Останалите условия се запазват – липса на задължения към държавата и общината, платени здравни осигуровки, възраст до 45 години и представяне на необходимите медицински изследвания.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите