Рилски спортист и Черноморец завършиха годината с победи в НБЛ

Рилски спортист
Снимка: Официален сайт на Рилски спортист
20:34, 29.12.2021
Чете се за: 02:12 мин.

Рилски спортист и Черноморец приключиха годината с победи в 10-ия кръг на Националната баскетболна лига.

Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров се наложиха над Шумен със 108:56 точки.

Самоковци упражниха домакински натиск в зала "Арена Самоков" и бързо изградиха двуцифрен аванс при резултат 13:3. Втората част бе най-резултатна за гостите, но атакуващият подход на носителя на Купата на България продължи да му носи резултат и на почивката домакините водеха с 62:34.

След паузата самоковци продължиха да трупат преднина. В заключителните 10 минути от сблъсъка преднината им достигна 54 точки, преди крайното 108:56.

Най-резултатен на паркета бе родният състезател Мирослав Васов със 17 пункта, след като се появи от пейката.

Рилски спортист остава лидер в класирането с актив от 10 победи. Шумен заема последната 10-а позиция с 1 успех и 9 загуби.

В другата среща от кръга Черноморец измъкна ценна победа над Академик Пловдив с 91:88 точки.

Гостите изградиха двуцифрена преднина още в първата част при резултат 14:4. Домакините регистрираха най-резултатната си част във втората четвърт и се оттеглиха на почивката с 3 точки пасив след 42:45.

След паузата възпитаниците на Йордан Янков поведоха с 4 точки за 54:50, но бургазлии дръпнаха с 5 преди заключителната част. Във финалните 10 минути от срещата пловдивчани отново се върнаха в мача и възобновиха равенството при 88:88. Баскетболистите на Димитър Найденов успешно реализираха наказателните си удари в края, за да се поздравят с победата.

Уендъл Люис се отчете с 27 точки за победителите.

Черноморец е 2-ри в подреждането с актив от 8 победи и 2 загуби. Академик Пловдив заема 6-ата позиция с 4 успеха и 6 поражения.

Утре по БНТ1: "Свободни на този или на онзи свят" - за срещата между Васил Левски и Георги Раковски