Рилски спортист отпадна за Купата на ФИБА, руснаци ще играят с Балкан на 1/4-финалите

11:49, 24.03.2021
Чете се за: 00:48 мин.
Български баскетбол
рилски спортист отпадна купата фиба руснаци играят балкан финалите

Руският Парма се оказа прекалено силен за Рилски спортист (Самоков) и го победи с 90:61 в мач от 1/8-финалите на турнира за Купата на ФИБА-Европа.

Така тимът от Перм сложи край на надеждите за български четвъртфинал в турнира, който се провежда в Ботевград.

Руснаците ще излязат за място във Финалната четворка срещу Балкан. Мачът е на 25 март от 21 ч. и ще бъде предаван пряко от БНТ 3.

Играчите на Парма превъзхождаха носителя на Купата на България през целия мач.

Баскетболистите на руския Парма започнаха изключително силно двубоя и набързо стигнаха до комфортен аванс от 9 точки преди втората четвърт (29-20).

В началото на вторите десет минути самоковци заиграха по-добре и успяха да свалят пасива си, но това бе за кратко. Руснаците вдигнаха незабавно оборотите в играта си и активът им отново започна да расте, а почивката дойде при 48-35.

През второто полувреме играчите от Перм продължиха с добрите си изяви, а разликата продължи да расте и преди последната част вече бе 25 точки- 70-45.

В последната част играчите ни дадоха всичко от себе си за да стопят пасива си, но руснаците не позволиха това да се случи и се класираха по категоричен начин за следващия етап от надпреварата.

Руснаците имаха и ден в стрелбата, като вкараха повече от 50% от опитите си за кош и завършиха мача с 12 тройки. Самоковци успяха само в 38% от стрелбите си от игра и реализираха 8 тройки.

Основното предимство на победителите обаче бе в борбата – 39 срещу само 20 за българския тим.

С 15 точки се отличи Алекс Симеонов, а 11 добави Тихомир Желев. С 12 точки и 9 борби завърши Николас Карвачо.

СЗО: Нови варианти на COVID-19 във все повече държави