Рускиня изравни постижение на Каратанчева и Серина Уилямс на Ролан Гарос

рускиня изравни постижение каратанчева серина уилямс ролан гарос
от БНТ , Източник: БНР
12:59, 02.06.2023
Тенис

Руската тенисистка Мира Андреева, която се класира за третия кръг на „Ролан Гарос“ стана седмата състезателка под 17-години в историята с такова постижение.

Андреева, която е на 16, победи Диана Пари от Франция с 6:1, 6:2 и стана най-младата стигнала до 1/16-финалите в Париж след 15-годишната Сесил Каратанчева през 2005-а. Сред останалите тенисистки с подобно постижение личат имената на Мартина Хингис и Серина Уилямс.

Андреева, която е №143 в ранглистата, вече натрупа самочувствие и заяви на пресконференцията си вчера, че целта ѝ е нито повече, нито по-малко, а да спечели 25 титли от Големия шлем.

Следващата съперничка на Андреева е друга успешна тийнейджърка – финалистката от миналата година в турнира Коко Гоф. Американката се справи с Юлия Грабер от Австрия с 6:2, 6:3.

В памет на Ботев и загиналите герои (ГАЛЕРИЯ)
Хакан Чалханоглу: Много съм щастлив, че финалът в Шампионската лига ще бъде в Истанбул