Сакраменто си осигури участие в плейофите в Западната конференция на НБА

сакраменто осигури участие плейофите западната конференция нба
10:41, 17.03.2023
Чете се за: 03:57 мин.

Отборът на Сакраменто Кингс ще завърши с положителен баланс редовния сезон в Националната баскетболна асоциация за първи път от сезон 2005/2006, след като се наложи над Бруклин Нетс като гост със 101:96.

Кралете от Сакраменто вече имат 42 победи и 27 поражения, и си гарантираха участие в плейофите в Западната конференция на Лигата. За последно те са имали 44 победи и 38 поражения преди 17 години. Сега с 10 победи в последните 12 мача отборът е недостижим. Успехът в Ню Йорк осигури и още един клубен рекорд – 21 победи навън, най-много от сезон 2003/04 насам.

Домантас Сабонис вкара 24 точки за успеха, а също така взе и 21 борби под кошовете, като дабъл-дабълът на литовеца стана факт в последния период на мача, когато гостите сложиха контрол върху играта. Той вкара 8 пъти от 14 изстрела от игра, добави 5 асистенции и направи 4 блокади за личната си статистика. Де’Арън Фокс прибави 18 точки за успеха на тима.

Майкъл Бриджис наниза 23 точки за домакините, но пропусна четири пъти в последните две минути и половина. Спенсър Дийнуийди прибави 18, а Бруклин е на 6-о място в цялото класиране на Източната конференция.

Финикс Сънс се наложи над Орландо със 116:113 и държи 2-ото място в Тихоокеанската дивизия. Дивайн Буукър вкара 19 точки, но 16 през второто полувреме, а тимът прекъсна серията си от три поредни поражения срещу този противник. Камерън Пейн започна мача от пейката, но добави 18 в клубната статистика на победителите.

Пейн осигури успеха в срещата, след като Джош Окоджи блокира опита за тройка на Паоло Банчеро 3.1 секунди преди края. За Орландо, които са в долната част на класирането в Източната конференция, Маркели Фулц вкара 25 точки, а също така взе 9 борби и 7 асистенции. Банчеро добави 18 точки и взе 8 топки под кошовете.

Торонто Раптърс се наложи над Оклахома със 128:111, като Паскал Сиакам вкара 25 точки и взе 14 рибаунда. Якоб Пьолтъл също направи едно от най-добрите си представяния тази година с 16 точки и 12 борби.

Индиана Пейсърс се наложи над Милуоки Бъкс със 139:123 с 24 точки на Андрю Нембард и 19 точки и 12 асистенции на Ти Джей Макконъл. Аарън Нейсмит прибави 22 за успеха, а тимът им вече има 32 победи и 38 поражения. Милуоки, които са се класирали вече за елиминациите, отговориха с 25 точки и 9 борби на Янис Адетокумбо, който остана на терена 27 минути. Джейрю Холидей вкара 19 точки, а подаде и 11 асистенции. В края на мача Крис Мидълтън и Боби Портис, които приключиха с по 16 точки всеки, също напуснаха терена заради голямата и трудна за стопяване разлика.

НОИ: Над 30% повече разходи за пенсии в сравнение с миналата година
Собственик на хотел преби охранител заради отказан достъп до Стария град в Пловдив